4 прекрасни фризури кои повторно се враќаат во мода! (ФОТО)

Доколку сакате косата да ви биде во чекор со светските трендови, сигурно ве интересираат и најновите фризерски трендови за 2019. година.

Топли нијанси

Време е за промени. Освежете ја косата со силни и топли тонови кои ќе го отворат вашето лице но и целокупниот изглед!

Цвеќе во косата

Цвеќето е секогаш популарно во модниот свет, а сега е хит цвеќето во коса. Вештачки венци, или траки од цвеќе ги освоија модните блодерки ширум светот кои не советуваат да поседуваме еден од овие аксесоари.

Фризура инспирирана од пејачката Шер

Долга распуштена коса инспирирана по фризурата на пејачката Шер од седумдесеттите години од минатиот век повторно се враќа во мода.

Класична пикси фризура

Класичната пикси фризура потсетува на фризура за момче, но е многу елегантна и женствена. Во 2019. ќе доминираат пикси фризурите со оригинално стилизирани шишки.
Коментари

[fbcomments]