Категории

5 продукти за совршена Холивудска насмевка

Многумина сонуваат за здрави и убави заби, но само неколку се осмелуваат за хемиско избелување. Всушност, која е потребата за да се избелат на вештачки начин кога истиот ефект може да се постигне преку природен пат?

Овие пет продукти со сигурност ја гарантираат вашата совршена Холивудска насмевка.

Јаготки

Кокосово масло

Маска од јаглен

Лушпа од банана

Лушпата од банана содржи супстанци коишто го отстрануваат забниот камен и помагаат во одржување на природната боја на забите. Постапката е едноставна: тријте ги забите со лушпа од банана и почекајте 5-7 минути. Потоа измијте ги забите и исплакнете ја устата. Повторувајтре го овој метод колку сакате.

Освежувач од лимон

Овој метод ќе помогне при постепено избелување на забите и одржување на свеж здив. Изцедете три парчиња лимон и една лажичка сол, измешајте ги заедно и исплакнете ја устата после миење заби. Повторувајте го овој метод 2-3 пати во неделата.

 

Прегледи:
303
Објавено на:
03.12.2016