Категории

5 романтични идеи за маникир за 14-ти февруари

Кога сакате романтика до врвовите на ноктите.

 

На денот на вљубените, сакаме посебната атмосфера и затоа деталите играат важна улога. На пример, нежен тематски маникир дефинитивно ќе ве расположи.

 

Поиграјте се со боите и создадете интересен маникир користејќи црна, бела и црвена боја.

Крем маникир со црни мини-срца изгледа многу воздржано, а во исто време романтично.

Еве уште една опција за воздржан маникир кој ќе внесе нота на романтиката во секојдневниот живот.

За љубителите на „посветол“ маникир, ова е одличен предлог.

И, се разбира, со црвена боја. Без неа, овој ден не е целосен. Ова е идеален избор за сите денови во животот, вклучувајќи го и празникот на љубовта.