5 трикови на Оливија Палермо за да изгледате шик секој ден

Кралицата на стилот Оливија Палермо ги знае сите најдобри тајни и трикови за да изгледате шик секој ден.

Оваа икона на модерниот стил веќе со години е на сите можни списоци на најдобрите жени во светот – и ние целосно се согласуваме со тоа! Ние само одлучивме да собереме некои нејзини совети за да изгледате модерно, трендовски, шик …

1.Белите кошули не мора да бидат досадни

  • додатете накит или каиш

2.Модните додатоци се најважни

  • добри потпетици или чанта

3.Бидете храбри со изборот на бои

  • живи и јаки бои во секоја сезона

View this post on Instagram

Paris power suit ❣️

A post shared by Olivia Palermo (@oliviapalermo) on

4.Очилата за сонце секогаш треба да ти бидат при рака

  • најдобар моден додаток

5.Кога не знаеш што, облечи црно-бела комбинација

  • вечно решение за сите модни проблемиКоментари

[fbcomments]