Категории

5 вежби за цврсти бутови

Со доаѓањето на летото, пристигна летната бикини и сезона за кратки шорцеви во кои дамите сакаат да се чувствуваат удобно на плажа или за време на обичните прошетки.

Но, како да ги зајакнете бутовите и да заблескате во омилените шорцеви ова лето? Ова се 5 различни вежби кои можете да ги направите дури и во домашни услови, а кои ќе ви одземат многу малку од вашето слободно време.

Вежба број 1 (10 секунди клекнување)

Вежба број 2 (30 секунди за една нога)

2

Вежба број 3 (30 секунди на една страна)

3

Вежба број 4 (30 секунди на една страна)

4

Вежба број 5 (60 секунди)

5

Прегледи:
630
Објавено на:
03.07.2016