Категории

51-годишната Патрициа Касарини важи за една од најдобро облечените жени на планетата

Додека со светот владеат Инстаграм инфлуенсерки, на нејзиниот стил никој не останал рамнодушен.

Италијанката Патриција Касарини која има 51 година, важи за една од најпопуларните модни блогерки со преку 200 илјади следбеници на Инстаграм. Иако во медиумите постојано е ставен акцентот на помладите девојки, никоја од нив не може да и парира на стилот на Патрисија кој е дефинитивно безвременски.