Категории

6 парчиња облека идеални за ниски девојки

Чевли на платформи

Динамичното секојдневие не ни дозволува да бидеме постојано во стилето чевли, но затоа висината може да виде надополнета со удобни високи чевли, на платформа.

Палто со средна должина

Проблемот со кусите девојки е што не можат да најдат идеално палто, знаат да бидат многу долги, а кусите палта се оддамна заборавени од светот на модата. Идеалното палто е со должина веднаш под колковите.

Ѕвонести фармерки 

Идеални да се носат со повисоки чевли, а должината да им биде до подот.

Тесен миди фустан

Иако сите ви љубоморат што одлично ви стојат кратките фустанчиња, сепак можете да носите и миди фустан само да не е макси, односно да биде припиен за тело.

Блуза со V деколте

Лесна, лелеава блуза, која е поширока во долниот дел, со интересен дезен. Совршена за работни состаноци или кафе со пријателите.

Широки панталони

Широките панталони се идеални за ниски девојки, високи штикли и панталони до под визуелно ја издолжуваат ногата, а изгледаат прекрасно.