Категории

8 филмови на Мерил Стрип за сечиј вкус и расположение

Мерил Стрип не воодушевува што и да прави, но она што најмногу го сакаме се нејзините доста автентични ликови.

Бројките зборуваат за себе, снимила повеќе од 90 филмови, номинирана е за Оскар 21 пат во текот на кариерата а дома однела 3 златни статуи.

Затоа е невозможно да се изберат само неколку омилени филмови во кои глумела но ние ќе го направиме токму тоа.

Овој избор се прилагодува на различните расположенија затоа што никој не е во состојба како неа да изнесе различни улоги и различни чувства.

 

 

Прегледи:
598
Објавено на:
05.07.2020