Категории

85-годишна баба бара млади партнери на апликација за дејтинг: „Не познавам маж што не ме посакувал!“

85-годишната Хети Ретроџ реши да создаде профил на апликацијата за дружење, Бамбл, во надеж дека ќе најде забава и авантура.

Кога заврши нејзиниот брак, оваа мајка на две деца и баба на три внуци имала 48 години и оттогаш изјавила дека сака да се дружи само со помлади мажи.
„Сега не се гледам со никого. Ќе почнам да објавувам на Бамбл затоа што некои пријателки таму се запознаа со мажи. Почнувам да излегувам повторно сега кога ќе можам да бидам интимна и да уживам во водењето љубов. Воодушевена сум што мојот сексуален стил станува популарен. Не само старите момци уживаат во младите жени, ние исто така ги сакаме и помладите “, изјави Хати за LADBible.

Таа одеше на состаноци три пати неделно со мажи што ги среќаваше на апликацијата Тиндер, но сега е блокирана во таа апликација, па мораше да најде нов извор на забава. Како и да е, Хати тврди:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hattitudes (@hattitudes1)

„Никогаш не сум сретнала човек што не сака да има секс со мене“. Нејзината нова потрага по мажи беше предизвикана од раскинување на врската со поранешниот љубовник Џон (39). Иако постоела голема разлика во возраста, Хати вели дека секогаш се чувствува млада и открива како го постигнува тоа – медицинска топка од 12 килограми што ќе ја засука на стомак и ќе удри во градите, но исто така вели дека мастурбацијата е исто така важна.
„Советот што им го давам на луѓето во врска со сексот е мастурбација. Мора да го стартувате моторот дали сакате или не…
Чувајте го жив за да ја одржите вашата младост жива “, објаснува таа, додавајќи зошто помладите мажи се добри во одржувањето на сексуалниот живот:„

Кога луѓето ме прашуваат зошто сакам помлади мажи, тие секогаш мислат дека тоа е заради секс. Не велам дека тоа не е точно. Сепак, постарите мажи веќе постигнаа сè во нивните животи. Тој ги имаше своите соништа, но ги оствари. Помладите се возбудени за иднината и можат да бидат возбудени со нив “.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hattitudes (@hattitudes1)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hattitudes (@hattitudes1)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hattitudes (@hattitudes1)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hattitudes (@hattitudes1)

Прегледи:
114
Објавено на:
09.07.2021