Категории

Адриана Лима за прв пат направи модна грешка – обвинета дека фустанот е ДЕМОДЕ

Може да му се случи на секого, но  дефинитивно не се очекуваше ова од Адриана Лима

Поранешниот ангел на Victoria’s Secret, се појави на доделувањето на Breaktrough Prize наградите познати како Оскари во науката, облечена во црна светликава асиметрична тоалета на еден ракав, со длабок шлиц и изрез во половината. Модните критичари и упатија отстри критики за нејзиниот модел избор за кој изјавија дека бил во тренд пред неколку години кога бројни познати дами носеле сличен модел на разни случувања.
Без сомнение оваа тоалета добро и прилегаше на нејзината фигура, но фактот дека е сепак „застарена мода“, ги подели мислењата на нејзините обожаватели.