Актерката Џејми Ли Кертис се пофали со подарокот од нашата Атиџе

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис се пофали на својот Инстаграм профил со подарокот од протагонистката од документарниот филм „Медена земја“, нашата Атиџе

„Изненадување. Подарок кој продолжува да дарува. Директно од изворот. Мед од медената земја. Атиџе ми остави тегличка. Ветувам ‘половина за мене, половина за нив’. Во овој случај кои се моите ‘нив’? Најслаткиот подарок и длабока приказна. Ако не сте го гледале ‘Медена земја’, ви го препорачувам“ – напиша таа во описот на фотографијата

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jamie Lee Curtis (@curtisleejamie) on
Коментари

[fbcomments]