Ана Ивановиќ во костим за капење изгледа совршено!

Поранешната тенисерка и сопруга на познатиот фудбалер, Бастиан Швајнштајгер, Ана Ивановиќ ова лето одлучила да го поминее во Доминиканската Република со своето семејство.


Честопати на своите обожаватели им открива мал дел од својот приватен живот, па така и овој пат поделила на социјалната мрежа Инстаграм кратко видео од преубавата плажа на оваа егзотична дестинација, но и од своето совршено тело, само неколку месеци по породувањето.

🤫💙🌊

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on


Преубавата бринета открила како изгледа во бикини, а обожавателите ширум светот не ги штедеа своите комплименти. Освен совршената линија, на нејзините обожаватели многу им се допаднал и изборот на костимот за капење.
Коментари

[fbcomments]