Ана Винтур е една од нив: Во модната индустрија успеваат жените родени во овој хороскопски знак

Нив славата им е загарантирана.

Дали претпоставувате за кој знак станува збор?

Се разбира, за Шкорпијата!

Тие се познати по нивната фантазија и храброст, што во светот на модата се сметаат за многу важни карактеристики.

Кралицата на модата и уредничка на Вог, Ана Винтур, е родена во овој знак. А уште некои поголеми познати имиња познати како икони на стилот, а се родени во Шкорпија се: Келвин Клајн, Роби Мајерс, Зак Посен, Емилио Пучи и Алекс Ченг.

View this post on Instagram

Windy day

A post shared by Anna Wintour Fan ✌️ (@annawintourfan) on

– Личностите родени во овој хороскопски знак најдобро разбираат што е потребно за да се донесат креативни идеи на пазарот – објасни астрологот Сузан Милер.

Тие се исто така многу внимателни, решителни и енергични работници, кои не се откажуваат од своите цели. Покрај тоа, тие се карактеризираат со истражувачки дух и сакаат да експериментираат.

Шкорпиите привлекуваат внимание каде и да се појават и поради оваа причина тие лесно остваруваат соработка со кој и да посакаат.

Тие се перфекционисти и кај нив не постои добро или само добро, туку сè мора да биде совршено!

Што се однесува за плановите за следната година, астрологот предвиде големи успеси и деловни зделки за сите припадници на овој знак.
Коментари

[fbcomments]