Категории

Анџелина Џоли во специјално видео за Vogue откри што има во својата ташна

(ВИДЕО) Анелина Џоли ќе се најде на насловната страница на мартовското издание на култниот магазин “Vogue”. По долго време, таа зборуваше на повеќе теми и во видео интервју кое го даде во својот дом, за време на дводневниот состанок со тимот на Вог, искрено зборуваше за нејзината врска со поранешниот сопруг со шест деца (три биолошки и три усвоени), кариерата, стареењето, како и некои од неговите навики.

Ѕвездата ја отвори својата голема „мама“ торба пред камерата и ја покажа нејзината содржина. Едноставна, како и секогаш, актерката носеше бела маица од Маргарет Хауел за ова снимање, пантолони од Jean Paul Gaultier со пристоен накит.
Актерската твезда покажа и неколку парчиња што ги има во својот плакар со години, а меѓу нив е и кафтанот во кој била фотографирана.

Уште на почетокот, таа предупреди дека често носи голема „мајчинска“ торба во која може да се најдат чоколади, телефон, книги, маици… Се што може да ви падне на памет, објасни таа. Затоа што нејзините деца постојано ја тераат да им причува нешто.
Сепак, таа сега ја покажа значително „рафинираната“ содржина на торбата.

И во торбата беа препознатливи „авијатичарки“ – очила за сонце што актерката обично ги носи, понекогаш изгребани, како и омиленото масло за лице на Анџелина на Guerlain – брендот на кого таа е долгогодишен амбасадор. Сè уште има траги од сè што мајката на шест деца носи во торбата, како што се лекови за алергија,но и чоколадо за мајката.

„Мали задоволства во животот. Обожавам чоколадо“ – рече Анџелина и се пошегува, вадејќи ги пенкалата за пишување, дека почнува да верува дека треба да има поинтересна торба.