Анџелина Џоли во врска со режисер од Камбоџа?

Актерката го запознала ПраЧа Лиа преку познаник, а режисерот е фасциниран од страста на Анџелина кон вистината за стравичниот камбоџански геноцид. 

Оскаровката Анџелина (42) во последно време се повеќе се дружи со камбоџанскиот режисер и поет ПраЧа Лиа (38). Парот се запознал минатата година преку познаник, активист за човекои права и автор на книгата според која актерката го режирала филмот „Прво го убија татко ми“.

– На Анџи ќе и треба уште дплго време да се опорави од разводот со Бред Пит – вели извор близок до актерката.

Познатата актрка и режисерот се забележани неколку пати заедно, а нивните пријатели велат дека романсата трае веќе некое време, додека други го оспоруваат тоа тврдење.
Коментари

[fbcomments]