Аријана Гранде, Мајли Сајрус и Лана Дел Реј во новиот спот „Не ме нарекувај ангел“

Soundtrack по повод новиот филм „Ангелите на Чарли“

Аријана Гранде го објави спотот за песната „Не ме нарекувај ангел“, кој го напиша со Мајли Сајрус и Лана Дел Реј. Новиот сингл е создаден специјално за филмот „ Ангелите на Чарли “, кој премиерно ќе се прикаже во ноември.

Пред да го претстави видеото, Ариана Гранде го сподели со своите обожаватели на својата страница на Инстаграм и напиша – „Не ме нарекувај ангел.“ Видеото го режираше Хана Лукс Дејвис.

Погледнете!

 

Мартин М. | Среќа.мк
Коментари

[fbcomments]