Астро разоткривање: Овие реченици ги опишуваат хороскопските знаци!

Секој хороскопски знак има своја есенција, без обзир на тоа дали е јасна или скриена длабоко во нив. Овие реченици ќе ви помогнат подобро да се запознаете себеси.

Овен

Вриштам гласно, но никој не ме слуша.

Бик

Немам причина никому да се извинувам.

Близнаци

Не сум сам/а, но се чувствувам осамено.

Рак

Тогаш кога се држевме за раце.

Лав

Никој не знае каков/каква сум всушност.

Девица

Кажи ми зошто се чувствувам толку осамено?

Вага

Се правам дека сум некој кој не сум.

Шкорпија

Навистина се грижам за сѐ.

Стрелец

Би сакал/а да не жалам за ништо.

Јарец

Нема да дозволам да се срушат моите ѕидови.

Водолија

Покажи ми ја вистинската причина за моето постоење.

Риби

Чувствувам сѐ, тоа е премногу за мене.
Коментари

коментари