Астрологијата открива: Каков прв впечаток оставате според вашиот знак

Викаат дека е потребно само 3 секунди за да се остави тој прв впечаток. Еве што кажуваат астролозите за тоа како ќе ве доживеат според вашиот хороскопски знак. Дали се согласувате?

Во продолжение, ви претставуваме што си помислуваат кога ќе ве запознаат, но и што ќе мислат после одредено време. Ви оставаме сами да процените за тоа колку се вистинити овие тврдења.

Откако ќе дознаете каков прв впечаток оставате, опишан во три зборови, ви откриваме и колку мислењето им се менува откако подолго ќе ве знаат.

 

ОВЕН: Добар, цени помош и многу самоуверен / многу сака да наредува, но сепак си ги завршува обврските.

БИК: Сладок, тивок и мирен / тврдоглав и незапирлив кога ќе почне да зборува за небитни работи

БЛИЗНАЦИ: Духовити, гласни и малку досадни / голема емоционална повреда која ја кријат позади насмевката

РАК: Симпатичен, емотивен и среќен / голем лутко кој не разбира шега

ЛАВ: Срдечен, великодушен и дарежлив / често гледа во подот и многу сака прегратки

ДЕВИЦА: Срамежлива, загрижена и талентирана / неверојатно симпатична и често зборува за универзумот

ВАГА: Преубава, друштвена и заборавка / многу интелигентна и многу несмасна

ШКОРПИЈА: Немирна, невнимателна и малку непристојна / тотално слатка, но и помалку нервозна

СТРЕЛЕЦ: Чуден, оптимистичен и секси / многу сака музика и но и шеги

ЈАРЕЦ: Пасивен, многу привлечен и неодолив / многу гласен кога ќе се налути

ВОДОЛИЈА: Многу паметна, откачена и тврдоглава / ќе ве сакаат бескрајно, тотално слатки

РИБИ: Многу чудни, срамежливи и уметнички души / потполно талентирани чудаци кои се премногу среќни кога ќе добијат нов прибор кој им е потребен за нивната работа.
Коментари

[fbcomments]