Категории

Астрологијата открива: Oвие 3 Хороскопски знаци ќе го кажат судбоносното ДА до крајот на летото

Жените родени во овие три Хороскопски знаци ова лето ги очекува прекрасна љубовна понуда.

Конечно по долга и здодевна дождовна сезона дојде убаво и топло време, а со тоа и летни чувства кои будат среќа во нас. Покрај тоа, овој период многу одат на одмор, па затоа многу мажи ќе ја искористат оваа прилика за да ја побараат девојка која ја сакаат.

Жените родени во овие три хороскопски знаци имаат најмногу шанси да добијат понуда за брак.

Девица

Ретко која девица ќе се изненади на понудата за брак. И тоа не е затоа што случајно го виделе прстенот кој нивниот сакан се трудел да го сокрие, туку затоа што со месеци однапред ја анализирале врската за да откријат колку е сериозна и какви намери има нивниот сакан.

Ако сметате дека сте спремни, тогаш можете целосно да се опуштите. Најверојатно ќе се случи кон крајот на летото или за вашиот роденден.

Бик

Летото вас ќе ви донесе дополнителна енергија која првенствено ќе ја вложите во врска. Ќе се потрудите се да биде во најдобар ред, ќе испробате нешто ново и ќе го преплавите вашиот сакан со нови дози љубов. Тоа ќе делува на него така што ќе добие потреба да ве направи негова законска сопруга.

Планиравте да отидете на море? Веројатно ќе ве запросат таму.

Лав

Бидете подготвени бидејќи на крајот на јули ќе се случи нешто големо. Имено, околу 31 јули, Сонцето, Месечината, планетата на љубовта Венера и Марс се во знакот на Лав. Оваа комбинација нуди голем потенцијал да се случи нешто позитивно во љубовниот живот.

Може е ненадејно да ве запросат.