Аутфит без грешка: Ким Кардашијан демонстрира како се носи најпопуларниот модел на јакна! (ФОТО)

Втора година по ред е високо на списокот на популарна зимска облека

Овој модел на јакна ги освои срцата на сите трендсетерки, па можеме да ја видиме во разни модни комбинации. Таа е парче што лесно се прилагодува на кој било стил, така што оваа зима мора да биде во вашата гардероба.

Ќе ја носите со фармерки, но исто така е идеален избор за малку поелегантни комбинации. Освен што изгледа интересно, има и функционални предности. Кожата и крзното ќе ја задржат топлината и за време на ниските температури, така што полесно ќе ја истуркате зимата.

Ким Кардашијан ни покажа и даде одличен пример за лежерен, но многу тренди стајлинг.

Кожни панталони и класична боди маица секогаш се вистински избор. Со ваква комбинација нема грешки, па можеме да ја искористиме во деновите кога немаме инспирација.
Коментари

[fbcomments]