Категории

Баба од Шпанија стана сензација поради сличноста со Доналд Трамп (Фото)

Една баба од Шпанија преу ноќ стана ѕвезда на социјалните мрежи – таа е неверојатно слична со американскиот претседател Доналд Трамп.

Долорес Леис Антело живее во северозападниот дел на Шпанија, околу 60 километри од познатото место за аџилак – Сантијага де Компостеле. Таму таа е ангажиран во земјоделството и работи секој ден на терен.

Тој разговараше со еден шпански новинар за теренски извештај и му дозволи да ја фотографира – и тогаш почна лудилото. Многу интернет корисници забележале неверојатна сличност со Доналд Трамп.

Се разбира, тоа беше проследено со многу хумористични коментари на Твитер.

Прегледи:
167
Објавено на:
01.05.2018