Категории

BAFTA 2020 и нејзините модни кралици: Тие заслужуваат прво место за стил! (ФОТО)

Синоќа во „Ројал Алберт Хол“ во Лондон се одржа 73. по ред доделување на филмските награди BAFTA. Овие ѕвезди заслужија потполна десетка за својот стил.

Иако во последно време сѐ почесто сме сведоци на некои чудни модни и стилски утки на гала настаните, тоа синоќа дефинитивно не беше случај.

Токму напротив, на црвениот тепих продефилираа познатите дами со најелегантни креации, а ние издвоивме некои од нив кои заслужуваат чиста десетка.