Категории

Банана леб: Само од 4 состојки, а вкусот е вистинска магија! (РЕЦЕПТ)

Ви предлагаме да го направите овој совршен десерт за целото семејство

Состојки:

  • 700 гр. банани
  • 180 гр. овесниснегулки
  • 250 гр. путер од кикиритки
  • 180 гр. чоколадо

 

Подготовка:

  • Загрејте ја рерната на 180 Целзиусови степени, а потоа премачкајте ја тавата за леб со масло и покријте ја со хартија за печење.
  • Ставете ги бананите, овеснитеснегулки и путерот од кикирики во блендер и убаво изблендирајте.
  • Додадете го поголемиот дел од чоколадото и промешајте.
  • Истурете го тестото во тавата.
  • Одозгора наредете тенки парчиња од банана и чоколадо.
  • Печете 25-30 минути.
Прегледи:
148
Ознаки:
· ·
Објавено на:
31.03.2020