Категории

Беретка – апсолутен хит моден додаток за оваа есен

Доколку се прашувате како оваа студена сезона можете да носите фризура и капа која притоа нема да ја упропасти, тогаш тука се беретките.

Кога ќе настапи студеното време имаме потреба од нови слоеви на облека. Со комбинирањето на различни парчиња го штитиме телото од студот но и си погруваме со различните стилови. Беретките се хит модни додатоци за есен и зима, покрај тоа што изгледаат романтично и секако потсеќаат на преубавите французинки на кои им се заштитен знак, погодни се и за стилизирање на косата. Ви споделуваме неколку изгледи за тоа како ќе можете да ги носите..

Прегледи:
402
Објавено на:
25.09.2019