Категории

Беспрекорна во одело – Данската принцеза Мери полека го одзема модниот трон од Кејт Мидлтон

Принцезата Мери од Данска важи за една од модните „ривалки“ на Кејт Мидлтон и тоа уште од 2015 година кога спрема резултатите од една анкета, беше прогласена за најдобро облечена членка на кралско семејство.

Принцезата Мери присуствуваше во палатата Кристијанборг каде одржа говор на важна конференција, а модниот свет уште од првиот миг на нејзиното појавување не престана да зборува за нејзината модна комбинација.

Данската принцеза избра одело во темносина боја а ваквиот стајлинг мораше да биде ите како забележан. Целокупниот стајлинг го заокружи со тегет ташна и минимална шминка и фризура со благи таласи.