Категории

Беспрекорно стилизирана од глава до пети – Меланија Трамп повторно воодушеви во елегантна комбинација

Не престанува да се зборува за модниот избор на првата дама на САД – Меланија Трамп

Во последните неколку месеци Меланија можевме доста често да ја видиме во темни бои, а овој стајлинг е вистинско освежување.

За свеченото отворање на изложбата на млади уметници, првата дама на САД избра фустан со впечатлив портокалов принт. Стајлингот го надополни сосалонки со вртоглава потпетица исто така во портокалова нијанса
Светлите бои одлично и стојат и дефинитивно го истакнуваат најубавото на нејзиното тело и лик, велат модните критичари.

Одамна некој стајлинг не предизвикал толку голема реакција како овој. На друштвените мрежи наголемо се зборува за овој моден избор на првата дама:
„Во светли бои едноставно блеска, треба почесто да се облекува вака.“