Категории

Биди во тренд: 5 есенски фризури кои ќе бидат хит оваа есен

Дизајнерите сакаат секоја нивна колекција да биде презентирана точно онака како што ја замислиле, па за таа цел и изгледот на манекенките се осмислува од глава до пети.

Посебно се води сметка за нивните фризури, а веднаш по ревијата се зборува за новите фризерски трендови кои тие ќе ги предизвикаат. Париското издание на магазинот Вог прикажува листа на фризури кои според нив ќе доминираат во следната сезона.

Висока пунџа

Високата пунџа оваа есен се враќа во неуредно издание што значително го олеснува нејзиното правење.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Robert & Christina (@newdarlings) on


Лежерни бранови

Познат ви е оној полуразбушавен изглед на косата по будењето? Токму тој лежерен ефект е пожелен во сезоната која е пред нас, без обзир на тоа дали има кратка или долга коса.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Isabel Marant Official Account (@isabelmarant) on


Враќање на стилот од 60-тите

Ако мислевте дека фризурите со голем волумен веќе никогаш нема да се вратат во мода, се лажете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Moschino (@moschino) on


Фризури со украси инспирирани од 90-тите

На ревиите имавме можност да видиме многу украси за во коса кои ги обожававме во 90-тите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Prabal Gurung (@prabalgurung) on


Асиметрија и траки како додаток на фризурите од 80-тите

Ниедна недела во модата не поминува без облека, додатоци, чевли и фризури настанати под влијание на стилски најлудиот моден период. Во идната сезона тој се гледа преку асиметричниот начин на шишање и украсите како што се масивните траки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TOM FORD (@tomford) on

Прегледи:
271
Објавено на:
07.09.2018