Бијонсе со историски спектакуларен настап на фестивалот „Коачела“

Бијонсе со својот настап на познатиот фестивал Коачела предизвика врескање и восхитување од многубројните фанови.

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on


Освен поради одличните вокални и танцови способности изведувајќи неверјатен спектакл, овој настап за неа е историски бидејќи е првата афроамериканка која е најавена како главен изведувач.

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on

36-годишната Бијонсе на сцената се појави во металик костим во египетски стил, повторно обединувајќи ги Destiny’s Childs за време на настапот. Заедно со Џеј Зи пак, ја изведоа Deja Vu.
Коментари

коментари