Категории

Биковите се газди, девиците перфекционисти, јарците сериозни, а останатите?

Хороскопот открива многу работи, а меѓуостанатото и какви сте кога работите, ние денес во куси црти ви откриваме какви сте на работа.

 

Овен – Полетен и енергичен додека е заинтересиран, но и најдобар е во пронаоѓање на пократки патчиња.
Бик – Работи со темпо кое самиот ќе си одреди, ниту пребрзо ниту пребавно.
Близнаци – Брзи и паметни, но само додека ги интересира тоа што го прават.
Рак – Има добра меморија.
Лав – Работи многу подобро откако ќе го пофалат.
Девица – Перфекционист со добро око за детали.
Терезија – Подобро работи во друштво или кога е дел од тимот.
Скорпија – Додека работи, не мисли на ништо друго.
Стрелец – Сака да ги пролонгира работите, па се’ работи во последен час.
Јарец – Работи напорно. Сериозен, истраен е и темелен.
Водолија – Работи интуитивно и инспиративно и често самата се изненадува колку е добра.
Риби – Во работата повеќе ги води интуицијата отколку логиката.

Прегледи:
8
Ознаки:
·