Бизнис елеганција: Аутфит створен за одење во канцеларија! (ФОТО)

Имаме предлог за одличен деловен стајлинг

Манекенката Роузи Хантингтон ни даде одлична идеја за следниот деловен стајлинг.

Од глава до пети, овој стајлинг изгледа неверојатно моќно и е во согласност со сите кодекси за облекување во деловните активности. Стилизирани на овој начин сигурно ќе оставите впечаток дека сте успешна жена, но и жена која е во тек со актуелните трендови.

Со неутралните нијанси никогаш нема грешка, ова е безбедна варијанта одлична за дамите кои не сакаат да излегуваатт надвор од нивната зона на удобност. Ролката ќе ве стопли, а чизмите со интересна шара даваат интересна нота.

Ископирајте го овој стајлинг и ќе видите колку комплименти ќе добиете на сметка на изгледот.
Коментари

[fbcomments]