BLACKPINK и Селена Гомез ја објавија новата песна „Ice Cream“

BLACKPINK и Селена Гомез имаат нова песна наречена „Сладолед“.

„Ice Cream“ е втор сингл од целокупното деби на BLACKPINK, кој излегува на 2 октомври. Записот ја вклучува и „How You Like That“, што групата ја сподели во јуни по појавувањето на песната на Лејди Гага „Sour Candy“.

Селена Гомез го издаде својот трет албум во јануари и подоцна новиот сингл „Feel Me“.
Коментари

[fbcomments]