Блејзер – модно парче кое апсолутно морате да го имате во вашиот плакар оваа сезона

Едно од најпознатите модни правила гласи „Кога сте во недоумица – облечете блејзер“ Оваа есен помеѓу најактуелните трендови ќе бидат блејзерите во винтиџ стил, или оние кои изгледаат како да сме ги позајмиле од машкиот оддел, „oversized“ во дезени и принтови кои изгледаат како да сме ги извадиле од плакарот на бабите.

Блејзерите во plaid дезен ќе бидат помеѓу најпопуларните, овој модел кој беше најпопуларен во ’70-тите веќе некое време не се симнува од врвот на трендовите.
Ви откриваме кои модели на блејзери морате да ги поседувате оваа есен во вашата гардероба, и бидете сигурни дека ќе ви бидат од одлична помош кога не знаете што да облечете а притоа постојано ќе изгледате модерно и дотерано.
Коментари

[fbcomments]