Категории

БЛИЗНАЦИ: Типични особини на женските и машките припадници на овој хороскопски знак

Близнаците се интелигентни, живи и се одлични забавувачи, но понекогаш премногу добро не е најдобро. Ќе ви откриеме кои карактеристики ги разликуваат и како да се справите со овој хороскопски знак.

Хороскопскиот знак Близнаци ги вклучува сите родени помеѓу 22 мај и 21 јуни. Близнаците заедно со Вагата и Водолија припаѓаат на воздушните знаци. Често се зборува за две лица на луѓе родени во овој знак, но дали е тоа навистина точно? Се претпоставува дека Близнаците не секогаш знаат што чувствуваат или што ќе прават понатаму.

Општи карактеристики на близнаци:
• Велосипедист: Близнаците се љубопитни, претпазливи и сакаат духовни предизвици. Тие се уредни и секогаш совесно ги извршуваат своите задачи. Благодарение на нивниот талент за комуникација и упорност, тие можат да се истакнат и на работа и да ги искористат најдобрите можности за напредување.

• Сакаат да патуваат: нагонот за преземање и активности претпочита да задоволува разни патувања и одмори. Нивната дружељубивост им помага да запознаваат нови луѓе и да воспоставуваат нови контакти во својот округ, но и далеку од дома.

• Слободата е важна: чувството на слобода е многу важно за Близнаците. Тие имаат многу различни области на интерес и планираат многу време за нив. Близнаците секогаш се враќаат во местата каде пронашле на мир и хармонија.

Близнаците сакаат да бидат во центарот на вниманието
Близнаците секогаш имаат што да кажат или некоја смешна досетка. Дефинитивно не молчат и се чини дека се чувствуваат удобно во сосема невообичаени ситуации, а нервозата им е непознат поим. Ако другите не знаат што да прават за време на викендот, Близнакот гарантирано ќе има пет идеи што да прави. Сакаат да бидат во центарот на вниманието и да ги заразуваат другите со својот ентузијазам. Ова е причината зошто Близнаците често се личности кои веднаш привлекуваат погледи каде и да се појаваат.

Близнаците го сакаат новото
Бидејќи Близнаците се многу интелигентни, секогаш им е потребна духовна стимулација, инаку брзо им станува здодевно. Затоа тие секогаш бараат повозбудливи можности и се заинтересирани за сè – но не премногу, инаку би траело предолго. Секогаш мораат да бидат брзи во се бидејќи има многу нови нешта за откривање. Нестабилноста на овој хороскопски знак може да биде прилично стресна за другите. Близнакот, од друга страна, се нервира кога другите не можат да го следат неговиот тек на мислите и тој мора двапати да ги објасни истите работи.

Близнаците знаат добро да зборуваат и слушаат
Иако Близнаците се извонредни комуникатори и претпочитаат другите да ги слушаат кога зборуваат, тие исто така можат да бидат тивки некое време – особено кога пријателот ќе им го отвори срцето. Тие секогаш ги наоѓаат вистинските утешни зборови и се обидуваат да најдат решение за проблемот. Но, бидете внимателни: овој хороскопски знак тешко поднесува тајни – апсолутно не смеете ништо да откривате, бидејќи порано или подоцна ќе пукне и ќе зборува за тајни.

Близнаците секогаш се полни со енергија
Бидејќи овој хороскопски знак има многу активен ум и истовремено е амбициозен, понекогаш е тешко да се опуштите. Близнаците обично се многу напнати и сакаат се да направат наеднаш. Ова им предизвикува стрес, от кој често не можат лесно да се ослободат. Вежбите за јога и релаксација дефинитивно се најпрепорачливи на овој хороскопски знак за во одреден момент да не се чувствува целосно исцрпено.

Хороскопски знак на вечна младост
Близнаците никогаш не се чувствуваат толку стари колку што се всушност. На крајот на краиштата, тие остануваат активни цел живот, претпочитајќи да се занимаваат со некои групни спортови и да бараат активен контакт со пријателите и колегите. Ова е причината зошто другите никогаш не ја порепознаваат нивната возраст и често ги оценуваат како помлади. Ако на хороскопскиот знак му се даде вечна младост, тогаш тоа дефинитивно се Близнаците.

Жени и машки близнаци
• Поради нивната пристапна и хумористична природа, женските Близначки се секогаш добредојдени гости на социјалните настани. Таа е амбициозна и упорна, па на работа не бегаат од машкиот домен. Тешко е да се поверува, но нагонот да се најде изгубената друга половина ја поттикнува. Таа е прилично пребирлива: во машки Овен би го пронашла совршениот партнер за забава и жива интелектуална разменана мисли! Мажите родени во знакот на Рак и нудат успешна врска со цело срце. Треба да се внимава со машките Близнаци – врската може да биде брза и турбулентна, и чуството како на „седмото небо“ нема да трае долго.

• И тука имаме долго баран исклучок: машкиот Близнак е комуникативен и сака да зборува! Сè додека на дамите им е дозволено да го кажат своето мислење, машкиот Близнак е вистински груб дијамант. И покрај немирите, велат дека брзо донесува одлуки кога бара партнер и многу брзо се заљубува. Девицата има многу добри шанси со него, и двата знака се мирни, но и отворено зборуваат за проблемите кои ги оптоваруваат. Сепак, се чини дека и жената Стрелец може одлично да се забавува живеејќи ја авантурата со него. Комбинацијата на Близнаци и Шкорпија може да биде проблематична и ретко се одвива без проблеми.