Категории

Божиќен џемпер во кој може да носите шише вино (ВИДЕО)

Божиќните и новогишните празници се одличен период да го поминете со вашите најблиски и да прославите со чаша вино.

Но за време на новогодишната вечер, многу пати одите во кујната со цел да ги наполните чашите со вашето омилено вино, но со текот на времето, постојаното одење до кујната станува напорно. За таа цел овој божиќен џемпер е идеално решение за вас.

Божижниот џемпер на предната страна ја има капата од Дедо Мраз, што всушност претставува џеб, во кој собира шише вино. Така можете да го ставите вашето омилено вино внатре. Така можете да се опуштите и да ја дочекате Новата година со вашите најблиски, а вашиот омилен пијалак ќе ви биде на дофат во секое време.