Категории

Божиќната магија на Лондон

Божиќната еуфорија и возбуда започна уште од пред еден месец, а со тоа и европските градовии блеснаа во шарени сијалички, новогодишни елки и украси.

Како во бајките – божиќни панаѓури, божиќни песни, колачиња, варено вино, шопинг на подароци за најсаканите се само дел од нештата кои се карактеристични за Божиќниот период.

Секој град има своја божиќна приказна, кој привлекува со богатата програма, големиот број активности, магични украси и новогодишни елки. Лондон е веќе украсен и изгледа магично, а обидете се да ја почуствувате празничната магија од видеото и фотографиите.