Категории

Бред Пит конечно се закити со Оскар

Наградата за Најдобар актер за споредна улога во рацете на Бред Пит

На 92-то доделување на Академските награди – Оскар, во категоријата за Најдобра машка споредна улога, златната статуетка замина во рацете на Бред Пит.
Актерот ја доби престижната награда за филмот „Беше еднаш во Холивуд“ во кој го глумеше дублерот на Леонардо ДиКаприо.