Бред Пит само што не заплака на доделувањето на Оскарите: Сите веруваа дека ќе се појави Џенифер Анистон

Иако многумина очекуваа неговата поранешна сопруга да се појави како придружба на најпрестижниот филмски настан, сепак тоа не се случи

92-то доделување на Оскарите се одржа во Лос Анџелес синоќа, меѓу кои беше и Бред Пит (56) меѓу холивудските ѕвезди кои се појавија за познатата златна статуетка.

 

Поточно, холивудскиот актер освои Оскар за најдобра споредна улога во „Си било еднаш во Холивуд“, но колку изненаден беше што виде кога едвај ги држеше солзите за време на неговиот говор.

 

Ова е неверојатно. Ова е голема чест. Г-дин Тарантино, вие сте специјални, вие сте големи, без вас индустријата не би била иста. Лео, благодарам за коктелите. Исто така сакам да му се заблагодарам на остатокот од тимот. Се сеќавам кога тие старите момци возеа во филмовите кога се преселив овде .. Ова е за моите деца. Навистина некогаш беше во Холивуд “, изјави Бред Пит држејќи статуа во раката.

 

Во последните неколку недели се појавија многу шпекулации за помирувањето на поранешните сопружници Бред Пит и Џенифер Анистон (50) и се шпекулира дека актерката ќе се појавеше со него на наградите како негова придружба.

Покрај поддршката како поранешна љубов, Џенифер немаше друга причина да се појави за наградата затоа што не беше номинирана во ниту една категорија.
Коментари

[fbcomments]