Категории

Бремената војвотка Кејт во блескава креација како Дизниева принцеза

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам присуствуваа на свечениот хуманитарен настан “Royal Variety” во Лондон.

Бремената припадничка на британското кралското семејство воодушеви во прекрасна небесно сина креација украсена со кристали од нејзината омилена дизајнерка Jenny Packham. Изгледот на војвотката многумина го споредија со оној на Дизниевата принцеза Елза од цртаниот филм “Frozen”.