Категорија: Животен стил

Се породи Кејт Мидлтон: Ова е полот на нејзиното бебе!

Кејт Мидлтон се породи денес во Лондон, во една приватна болница во која ги роди и другите...

Предупредувачки знаци кои укажуваат дека сте ментално и емоционално исцрпени

Возењето на лудата железница наречена живот, понекогаш знае да биде навистина напорно. Кога...

Не верувајте на се што ќе прочитате: Овие совети се лоши за вашата врска!

Постојат многу лоши совети за врската, затоа најдобриот совет е… не верувајте на се што ќе...

Никогаш не е доцна: Ѕвездата од Џејмс Бонд, Даниел Крег (50) го чека своето прво дете со сопругата (48)

Ѕвездата од филмовите за „Џејмс Бонд“ и неговата сопруга, својата врска ја започнаа во 2010...

Масажа со змии за целосна релаксација? Да, и тоа го има! (ВИДЕО)

За грчкиот бог на медицината, Асклепиј, змиите биле свети суштества, а змии имало и во...

Направете сами: Бело чоколадо со јагоди, брзо и едноставно!

Овој рецепт е многу лесен бидејќи белото чоколадо само треба да се растопи, а јагодите да се...

Детокс за организмот: Брзо и едноставно подгответе го овој одличен напиток!

По зимата, ова е одличен период да го исчистите организмот од маснотии. Здравите овошни...

Вкусна торта со јагоди: Се приготвува брзо и едноставно!

Јагодите во оваа сезона ги има доволно за да искористите да направите убава торта од јагоди...

Постојат два вида пениса: Која е разликата?!

Станува збор за тоа на кој начин „се зголемува“ пенисот кога мажот е возбуден. Дали некогаш...

За време на менструалниот циклус никако не смеете да го јадете ова овошје!

Постојат безброј совети што за што можете да правите за време на менструацијата и што не. Еве...

Вежби за совршен струк (ВИДЕО)

Доколку сакате убав и тенок струк, ќе бидете воодушевени со овие вежби. За да ги постигнете...

Ароматични кременадли со павлака и топен кашкавал: Највкусен рецепт што може да го вкусите за ручек!

Ова е совршен предлог за ручек викендов! Состојки: 1 кг свински кременадли 200 грама кисела...

Најмодерниот букет е оној од божур: 7 чекори за одгледување на најубавото цвеќе!

Еден од најфотографираните букети на социјалните мрежи кои секојдневно го украсуваат со...

Еве што прават бебињата во првиот час од својот живот!

Научници од Шведска одлучиле да го пратат развојот на бебето во секоја измината минута по...

Викторија Бекам: „Ми велеа дека не ме бива за ништо, затоа само бидете упорни и ќе го постигнете посакуваното“

Некогашната музичка ѕвезда, а сега популарната дизајнерка Викторија Бекам расажува како...

15 плажи во светот кои сигурно ќе сакате да ги посетите

Се ближи летото, некои од вас можеби веќе ја имаат испланирано дестинацијата за својот летен...

Каква е поврзаноста на обликот на вашиот задник со вашето здравје?

Според најновите истражувања, обликот и големината на задникот можат да откријат многу за...

Во што уживаат најмногу хороскопските знаци при водење љубов?

Бикот посебно ужива во оралниот секс, Близнаците сакаат да експериментираат со позите,...

Торта со малини: Брза, вкусна и едноставна

Некои од нас, го обожаваат вкусот на овошните торти повеќе дури и од чоколадните. За сите...

Најубавите нијанси на пролетта: Расцветани полиња со лале во Кина

За многумина, Холандија е првата асоцијација за лалиња, но сепак, овие цвеќиња се...