Категорија: Дом и семејство

Се породи Кејт Мидлтон: Ова е полот на нејзиното бебе!

Кејт Мидлтон се породи денес во Лондон, во една приватна болница во која ги роди и другите...

Никогаш не е доцна: Ѕвездата од Џејмс Бонд, Даниел Крег (50) го чека своето прво дете со сопругата (48)

Ѕвездата од филмовите за „Џејмс Бонд“ и неговата сопруга, својата врска ја започнаа во 2010...

Најмодерниот букет е оној од божур: 7 чекори за одгледување на најубавото цвеќе!

Еден од најфотографираните букети на социјалните мрежи кои секојдневно го украсуваат со...

Еве што прават бебињата во првиот час од својот живот!

Научници од Шведска одлучиле да го пратат развојот на бебето во секоја измината минута по...

Тешко и стресно е, но оставете ги:Зошто не треба да ги прекинувате децата додека се расправаат?

Ако сте родител на две деца, сигурно сте дел од честите кавги и тепачки, кои се одржуваат во...

Среќен стан од само 40 метри квадратни

Промените се добра одлука. Таква е и оваа за преуредување на семејна куќа во зеленило. Иако...

Пролетно уредување: Колорит кој сечиј дом ќе го направи преубав

Со овие нежни бои, се чини дека ќе живееме во „pez“ бонбони или во пудинг од јагода....

Дом од соништата за тричлено семејство

Уморна од корпоративната работа во центарот на Варшава и малиот стан недоволен за нејзиното...

Какви татковци се мажите според хороскопскиот знак?

Сите би го посакале Бикот за татко, Девиците имаат најголеми очекувања од своите деца,...

Прекрасни уметнички слики направени според ултразвукот кој го добиваат родителите од своето бебе

Уметницата Лаура Стирмен ги преобразува ултразвуците во шарени портрети кои ја слават и и...

Внесете ги овие зачини и растенија во домот: Ќе ја истераат сиромаштијата и несреќата!

Многубројните зачини и растенија што ги користиме и кои можеби ги имате во вашата кујна,...

Погрешно ги перете вашите пешкири: 4 трикови за да останат чисти,меки и „пуфнести“

Ако сте инвестирале во скапи, меки пешкири, ќе бидете фрустрирани ако по неколку перења...

Преслатки фотографии од првите близначки со различна боја на кожата

Кај секоја мајка постои возбудата за тоа кој ќе биде полот на нејзиното бебе или пак како ќе...

Велигденски обичаи: Еве што треба да направите кога ќе станете од спиење!

Утре е најсреќниот христијански празник, воскресението Христово – Велигден. Наутро кога...

Мермерни индиго јајца, неверојатно атрактивни! (Рецепт за фарбање)

Направете магични индиго јајца и уживајте во нивната убавина! Оваа декорација добива сосема...

Направете сами: Велигденска корпа која ќе посакате да ја имате во вашиот дом (ВИДЕО)

Велигденската корпа во која може да ги ставите декорираните исфарбани јајца, сигурно ќе...

Оваа боја ќе го расплаче секое бебе!

Кога станува збор за уредување на собата на штотуку родените бебиња, многу родители не...

Животниот пат на Карла Бруни: Од супермодел до првата дама на Франција

Некогашната прва дама сакала да биде архитектка, но во меѓувреме се вљубила во...

Портрети на идентични близнаци, кои покажуваат колку се всушност различни

Фотографот Питер Зелевски, во изминатите неколку години ја истражува темата „идентични...

Топло и удобно поткровје од 50м2

Иако го сакаме големиот и простран ентериер, факт е дека во реалноста често немаме доволно...