Категорија: Дом и семејство

Фото: Овие баби и дедовци буквално се тинејџери! Тие возат ролерки, тротинет, јадат сладолед …

Среќни и весели си лижат сладолед! Си возат ролери како да имаат 16 години браво! Бесплатен...

Не ги бакнувајте туѓите бебенца по лицето и рацете

Сигурно ви се случило кога ќе отидете на гости, сите присутни да навалат на вашето дете. Го...

Зошто е убаво да се има брат или сестра?

Како да им простат на луѓето кои ги сакаат и како да се изборат за себе, децата учат од...

ВИДЕО: Шокантен пресврт среде свадба – ниедна невеста не го посакува ова

Шокантен пресврт среде свадба – ниедна невеста не го посакува ова…...

АНКЕТА: Што е јатрва, шуринајка и балдска?

Порталот Телеграф прашуваше, а граѓаните одговараа: Што е јатрва, шуринајка и балдска?...

Денес се слави Св. апостол и евангелист Лука

Покрај дванаесетте, постоеја и други 70 апостоли. Во редот на тие 70 беше и свети Лука. Роден е...

Што сака да ви каже бебето преку своето лице

Бебињата многу знаат за луѓето и за светот што ги опкружува и, иако не зборуваат, од нивните...

ВИДЕО: Скрил камера дома – се шокирал кога видел што прави жена му додека е на пат

Се разбира, ова е само шала, но сепак, тоа не е причина да не размислите, што прави вашата...

Кога ќе те стигнат и притиснат години, отвори ја книгата со детски спомени…

Еден ден, кога годините ќе почнат да ви го крадат детството, тргнете едно негово делче во...

ВИДЕО: Роби Вилијамс доби син

Познатиот пејач Роби Вилијамс стана татко по втор пат. Неговата сопруга Ајда Филд роди...

ВО БРАК ИЛИ НЕ, ТРЕБА ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ОВА!

КОГА СТИГНАВ ДОМА ТАА ВЕЧЕР ЖЕНА МИ ЈА ПОСЛУЖУВАШЕ ВЕЧЕРАТА, ЈА ФАТИВ ЗА РАКА И РЕКОВ, ИМАМ...

Денес е Света Петка Петковден – нека е за многу години!

Света Параскева, во народот позната како света Петка. Неа и е посветена црквата во долниот...

Како се “прават“ ќерки, а како синови?

Теоријата дека желбата на родителите влијае врз изборот на полот на детето е стара колку и...

Поучна приказна: Тато! Те молам, дојди си утре порано од работа, бидејќи многу сакам да вечераш заедно со мене и мама.

” Еден човек се вратил доцна од работа , како и секогаш изморен и нервозен , а на вратата го...

Подарок во плико – ”Рекет” на македонските свадби што ги револтира гостите

  Подарок во плик – ова се почесето е испишано на поканите за свадба. Иако порано се...

Видео: Овој татко им соошти на синовите важна вест: ,,Станавме милионери”- Погледнете ја нивната реакција!

Овој Данец им соопштува на своите синови дека дал отказ од работа, што на неговите синови не...

Поучна приказна која стана хит на Фејсбук: Во животот сè се враќа!

Животот е најголемата лекција која никогаш нема да ја научиме целосно. Покрај тоа, една...

Ова е најубавата тажна слика во светот…

Ова е една од најубавите слики некогаш сум ја видел. Тоа е, исто така, една од најубавите...

Една е мајка!

Веќе ви покажавме слики од огромната љубов меѓу татковците и ќерките. Сега дојде ред на уште...

ВИДЕО: НЕВЕРОЈАТНО! Погледнете како лумпува во стомакот на мајка си, ова неродено бебе!

Љубовта на мајката кон своето чедо. Оваа љубов со сета своја длабочина и нежност е...