Категорија: Дом и семејство

„Сите сме на иста страна“: Видео кое ги брише предрасудите меѓу мајките

Доење или вештачко млеко, враќање на работа кратко време по породувањето или останување...

Фото: Немал пари за стан, па си купил гаража – еве што направил од неа

Малку фантазија, многу труд и храброст и гаражата се претвора во прекрасна гарсоњера....

КАКО Е МОЖНО? – Се породи уште една калуѓерка во Италија!

Калуѓерка се породила во Италија, откако во болница заминала заради болки во стомакот, а ова...

Девојките треба да ги слушаат советите на мајките за љубовта

  Сите девојки мораат да поминат низ разни фази на љубовта пред да им стане јасно каков...

За оние кои се во врска со женет маж

Голем број жени се водат по правилото дека никогаш не би започнале врска со зафатен маж, но...

Видео: Како бебе расте во матката за време на бременоста

Видео во кое детално ќе дознаете за Чудото на животот и Како се започнува:...

Ако имате ќерка секогаш ќе има кој да ви ја отвара вратата! – Поучна приказна

По прекрасната свадба еден млад брачен пар на првиот ден од нивниот заеднички живот...

ВИДЕО: РАСПЛАКАНО 2-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ И НЕЈЗИНИОТ СУРОВО ИСКРЕН 5-ГОДИШЕН БРАТ ЌЕ ВЕ НАСМЕАТ ДО СОЛЗИ

Двегодишната Шарлот Кар и нејзиниот 3 години постар брат Визли станаа вистинска интернет...

БЕБЕ НА ДЕНОТ: Кога тато ја бакнува мама, еве што правам јас …

Прво тато, па потоа јас! Едно преубаво видео каде бебето го имитира својот татко. Преубаво,...

Стари верувања: 9 знаци со чија помош ќе го откриете полот на бебето

Доколку сте трудница, сигурно на секој чекор се среќавате со нови толкувања за полот на...

Правила за одвикнување од пелени за момчиња и девојчиња

Одвикнувањето од пелени е важен момент во животот на секое дете. Во зависност од карактерот,...

Како до совршен брак?

За да опстане љубовта, потребно е да се вложи многу труд и внимание. Луѓето не разбираат дека...

Новороденчињата во Систина спакувани како новогодишен подарок

Бебињата се најубавиот и најискрен подарок. Нивната насмевка ги исполнува срцата со љубов и...

Срцето стои секогаш на лево…

Тоа живее насекаде … – Мамо, срцето секогаш ли ни стои на истото место? … Или...

50 нешта кои ѝ ги посакувам на мојата помала сестра

Празниците се наближуваат, а нашите листи со желби сè повеќе растат. Лекси Херик, писателка и...

СРЕЌА Е … да добиете спакувано бебенце како божиќен подарок!

Да добиете бебе како подарок за Божиќ е нешто Непроценливо. Замислете да го добиете...

ТАТО, ЈАС ТИ ПРОСТУВАМ…

Драг татко… Ако се двоумиш дали ми било лесно да го напишам ова писмо познавајќи ме,тогаш...

Видео: Погледнети ги колку се прекрасни татко и бебе играат игра со зборови

Нема да ви се верува 16 месечно бебе а веќе знае да чита. [tube]https://www.youtube.com/watch?v=EbazdZ4erl0[/tube]  ...

5 типови на луѓе кое не ви требаат во вашиот живот

Во текот на животот ќе сретнете секакви карактери на луѓе и нема да се согласувате со секого....

Физичката врска меѓу мајката и детето е подлабока отколку што се сметаше

Физичките и емотивната врска меѓу мајката и нејзиното дете е најблискиот однос кој може да...