Категорија: Дом и семејство

10 детски заповеди

Почитувани родители, немојте да очекувате секогаш сè да биде по ваше само затоа што сте...

Совети за лесно чистење на кристални работи

Ништо не ja прави поубава трпезата во вашиот дом од предметите изработени од кристал, како...

8 причини зошто мајчинството ве менува

Работите доста се менуваат кога ќе станете мајка. Вашето тело, рутината на спиење, а да не ги...

ВИДЕО: Говорот на еден грижлив татко

За оние кои сѐ сфаќаат буквално, овој говор е полн со сатира. Навистина! Но, доколку сте...

Опасно слатко дуо

Секој има најдобро другарче од детството со кои пораснал, некои невидливи, некои вистински,...

10 видови храна кои се опасни за мачките

Секој кој има мачка во домот може да ви каже дека мачките повеќе ги сакаат оборицте на...

14 неверојатни „гаџети“ кои нема да ви се верува дека сеуште не ги поседувате

За жал за повеќето уреди нема соодветен македонски збор… Но, сликата сама по себе...

Креативен татко ги создава најзабавните оброци за деца

Кога децата не сакаат да јадат, зошто наместо да ги принудуваш, не им го направиш ручекот...

Зошто жените плачат?

Едно мало момче ја прашало својата мајка: “Мамо, зошто плачеш?“ “Затоа што сум жена.” – му...

Видео: Компилација од забавни утра на татко и ќерка

Компилација од забавни утра на татко и ќерка. Саботните утра малата ги поминува весело...

8 тајни за среќно детство

Детскиот инструктор, писател и директор на американскиот Национален центар за физички...

Љубовта кон семејството и пријателите ве прави среќни

Сите сме слушнале дека љубовта ќе го спаси светот. И би требало да  е така … Видете неколку...

5 креативни и корисни промени во домот

Сте размислувале ли некогаш старите непотребни работи, наместо да ги фрлите да ги...

Емоционално збогување на татко и ќерка

Jim Zetz е татко кој има рак на панкреасот во 4та фаза. Тој нема да биде присутен кога неговата...

Ќе бидете изненадени за што се може да ја користите краставицата

Краставиците изобилуваат со витамини, содржат витамин Б1, Б2, Б3, б5, б6, фолна киселина, витамин...

Најчести грешки при пролетното чистење на домот

    Пролетта е најдоброто време да го средите вашиот животен простор од подрумот до...

5 едноставни трикови за вашата градина

Сигурно никогаш порано не сте се сетиле да ги употребите овие лесни трикови за разубавување...

Освежете ја вашата градина

Впечатливите бои и детали се хит оваа пролет за декорирање на градината. Бојадисајте...

15 идеи за уникатна детска соба

Сигурно како деца сте посакувале да имате куќичка на дрво во која секој момент можете да...

Безрезервно пријателство помеѓу англиски булдог и бебе

Од денот кога ја  раѓа ќерка си, Ребека Леимбах ( Rebecca Leimbach ) почнува да прави фотографии од...