Категорија: Дом и семејство

Работи кои мажот не ги признава

Сите луѓе имаат свои тајни, свои желби и интереси, мани и недостатоци за кои се срамат. И тоа е...

Фотограф го слика секојдневието на своите 6 деца

Со години францускиот скулптор и фотограф Ален Лабоал ( Alain Laboile ) го слика секојдневниот...

Викенд родители: како да се усклади професионалниот и семејниот живот

Со помош на неколку насоки, реорганизирајте го својот живот и не дозволувајте,...

Женски работи кои ги прават и мажите

Нема повеќе „седи, тоа е женска работа“. Денес, голем дел од мажите ги прават и „женските...

Ова среќно македонско семејство со своите шест деца ќе ви го стопли срцето

После сите реклами дека семејството е нашето најголемо богатство, ова семејство...

Татин син

Времето брзо минува и додека трепнете вашиот бебуш ќе стане дечко. Фотографиите се тука да...

Има лек и за кавгите

Кавгите се неизбежен дел од врските, но најдобро е да се избегнат, нели? Мажите ги споделија...

Прва помош при гушење поради проголтан предмет или храна

Секоја мајка веројатно го доживеала тој ужасен момент кога детето се засркнало со некое...

10 начини да го живееме животот без да жалиме за ништо

Заборави го минатото. Заборави на твојата возраст. Денес е првиот ден од остатокот на твојот...

Вистината за „здравите“ садови обложени со керамика

Керамичките „еко“ тавчиња се поопасни од тефлонските Сте прочитале ли за штетноста на...

Научете го вашето дете да споделува

Како да ги научиме децата да споделуваат Децата од предучилишна воздраст по природа се...

Ова е причината зошто на секое дете му е потребно милениче

Навистина не знаеме како некој родител може да се справи со бебе и мало кутре во исто време,...

Семејството како екипа

Во ова денешно забрзано секојдневие, мажот и жената треба взаемно да се поткрепат, како во...

Три моќни видео-приказни за храброста и издржливоста на жената кои ќе допрат до вашите срца

Wacoal Тајланд, компанија за интимна облека,  неодамна сними и објави три моќни кратки филмови...

Како лесно да направите „омбре“ ѕид во вашиот дом

Следете ги сите чекори внимателно и направете сами ѕид во нијанси во вашиот дом!

Три златни правила за воспитување деца

Желба на сите родители е да имаат убаво воспитано дете. Неколку универзални правила ќе би...

Продолжете го векот на вашата облека

Маиците ја губат бојата, фармерките бледнеат, волнените џемпери се развлекуваат и го...

Како да си направите сопствена вертикална градина?

Вертикалната градина е полн погодок за оние кои немаат доволно простор за сите свои омилени...