Категорија: Кариера

Зошто детството денес трае до 30-тата година?

Размислете за постарите генерации (луѓето родени пред 1979.) кога имале 25-30 години. Тие важеле...

Хотел Континентал – местото каде што се соединуваат успехот, уживањето и љубовта!

Во нашиот град постои место каде што започнуваат сите среќни приказни. Место каде што се...

Во чест на Дејвид Боуви издвојуваме некои од неговите најубави мисли: „Имам некој кој ме сака поради тоа што сум“

Дејвид Боуви на 8. јануари 2016. го прослави својот 69. роденден и во таа прилика го објави...

Вистинското име на Хелен Мирен е Јелена: Немам мајчински инстинкт и не верувам во Бога!

Дамата помеѓу актерките себеси воопшто не се доживува така. Хелен Мирен е родена 26. јули 1945....

Хороскопски знаци на кои работата им е поважна од љубовта

Успехот на професионален план е значаен за секој човек. Меѓутоа, овие хороскопски знаци го...

Совети од најбогатиот човек во Кина: Од жалење нема напредок! На светот му е важно што правите, а не што зборувате!

Џек Ма е најбогатиот човек во Кина и еден од најбогатите луѓе во светот. Основач е на Алибаба...

Овие 4 хороскопски знаци никогаш не се откажуваат и секогаш доаѓаат до својата цел!

Успехот на професионален и приватен план е нешто кон кое сите тежнееме. Меѓутоа, некој до...

Плата за спиење? Може!

Во овие модерни времиња потрагата по работата од соништата се чини невозможна. Секогаш...

Вип ја одржа втората годишна конференција „Women in Digital“: Еволуцијата на менталниот склоп е клучна за дигитализацијата во бизнисот и општеството

Во организација на телекомуникациската компанија Вип, на 12. март се одржа втората годишна...

На 14 март ќе се одржи 33. Бизнис кафе Македонија насловено како „Патот кон успехот“

На 14.03.2019 г. од 18:00 часот во кафе барот Umbrella (ГТЦ) ќе се одржи 33 – то Бизнис кафе Македонија кое...

Женско претприемништво неискористен извор за економски раст

Зајакнувањето на економската позиција на жените во урбаните и руралните средини како и...

Ова е рецептот за успех!

Сите копнеат по успех. Успехот го храни нашето его. Успешен човек е исполнетчовек. Меѓутоа за...

Со чаша вино до поголема плата?

Луѓето кои редовно конзумираат алкохол заработуваат повеќе во однос на тие кои не пијат....

Барате деловен простор за развој на вашиот бизнис? DDS Building го имаат решението!

Во тек е изградбата на новиот објект во населбата Маџари, кој ќе претставува нов почеток за...

Дал отказ и последниот ден дошол на работа облечен како Спајдермен!

Овој поранешен банкар од Сао Паоло, Бразил решил последниот работен ден во банка да го...

Со овие професии може да станете милионер: За некои од нив не ви е потребна дури ни диплома!

Во светската анкета за истражување на податоци за милионери, утврдено е дека постојат...

Го ризикуваат својот живот за ние да уживаме во магичната глетка: Вака изгледа една од најтешките професии во светот!

Секому е својата мака најголема, вели старата изрека и веројатно е апсолутна вистина, но...

За само шест месеци од доаѓањето на директорот Ѓорѓи Галетановски, во ЗОО Скопје се реализирани низа значајни проекти!

Зоолошка градина Скопје имаше една од најуспешните години во својата историја. Со промена...

Новогодишно интервју со директорот на НУ Театар Комедија Скопје: „Нека му е среќна среќата на секој!“

НЕКА МУ Е СРЕЌНА СРЕЌАТА НА СЕКОЈ! 1. Почитуван директоре, веќе една година сте на чело на...

За среќа се доволни дванаесет минути! Прочитајте зошто

За среќа е потребно малку. Поточно, 12 минути, велат експертите. Без оглед на вашиот зафатен...