Категорија: Љубов и секс

Љубовта има своја граница: Нејзиното име е достоинство!

Љубовта не смее да биде слепа! Достоинството е признание дека сме достојни за подобри нешта....

Ако мажот ги изговара овие реченици, подготвен е да ве изневери

Овие реченици можат да бидат сигнал дека вашата врска се наоѓа на стаклени нозе и вашиот...

Бракот е партнерство, а не ропство – Ниту ваше, ниту негово

Бракот не треба да се трпи, тоа не е неговата поента. Бракот треба да е заедница во која се...

Бегајте од маж покрај кој се чувствувате осамено

Јасни показатели на лошиот брак Лошиот брак умее лошо да влијае на психичката и емотивна...

Зошто бакнежот во чело е толку посебен?

Симболиката на бакнежот во чело и зошто тој е толку посебен и моќен Бакнежот во чело е толку...

Зошто мажите се плашат од убави жени

Убавината е моќ. A мажите кои се во принцип, кукавици по природа, честопати стравуваат од...

Знаци кои покажуваат дека ги маѓепсувате сите каде и да се појавите

Доколку мислите дека не сте многу привлечни, овие знаци го докажуваат токму спротивното...

Секоја личност која сте ја сакале била вистинската – еве зошто

Секоја личност која сте ја сакалае или ја сакате е вистинска, и била тука како ваш учител....

Она што го даваме во љубовта е поважно од она што ни е потребно од неа

Каква би требала да биде личноста која ќе не сака? Всушност, вистинското прашање е „каква би...

Научниците во потрага по сродната душа: Ова е најголемата тајна на среќните парови

Дали знаете што ја гарантира стабилната, квалитетната и успешната љубовна врска? Без една...

Ако вашиот партнер покажува некој од овие знаци, тоа значи дека во никој случај не е подготвен за врска

Завршете ја оваа врска што е можно поскоро Ако вашиот инстинкт ви кажува дека нешто не е во...

Среќата во бракот не е нешто што едноставно се случува

На денот на својата венчавка, славниот холивудски глумец Пол Њуман и напишал писмо на...

НОСИ МЕ ВО ПАРИЗ СО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!

По повод месецот на љубовта и денот на заљубените, од 8ми до 14ти февруари, Скопје Сити Мол...

Љубов или зависност: Како изгледа безусловната љубов

Кога сакаме безусловно, болката на поврзаноста не може да влијае на нас. Да се сака...

Љубовта го штити и лечи нашето тело – Еве како таа влијае врз него

Сите знаеме дека љубовта прави да се чувствуваме добро, но дали сте знаеле дека позади тоа...

Вие сте се избрале уште пред самото раѓање – Како ќе ја препознаете СРОДНАТА ДУША

Не прифаќај ништо помалку од тоа. Ни поради времето кое поминува. Луѓето кои ти зборуваат...

Што жените бараат од мажите, а не треба?

Девојките обожаваат да играат игри со мажите и да го покажат своето „јас“. Ова дури има и...

Мит или вистина: Мажите сакаат ранливи жени?!

Не ви е потребна потврда однадвор за да поверувате дека сте вредна за сакање. Нема да бидете...

Преслатки тетоважи за заљубени парови (ФОТО)

Тетоважите оставаат трага на нашето тело за цел живот, а работите кои сакаме да ги исцртаме...

5 карактеристики на мажот кој никогаш нема да престане да ве сака

Ако го имате ова, никако не го испуштајте! Тој е во потполност посветен на вас и вашата врска...