Категорија: Љубов и секс

Видео: Се запознале преку Фејсбук, а сега ја запросил во седиштето на Фејсбук + Зукенберг им честита!

Многу парови се запознаваат преку социјалните мрежи, скоро сите сте имале барем симпатија...

Видео: За бесплатна пијачка, имала орален секс со 20 мажи!

Шпанија и Велика Британија се потресени од скандал поради една снимка на млада Британка...

5 едноставни нешта кои мажите ги сакаат од жените

Во суштина мажите се многу скромни во тоа кои се најважните нешта кои ги бараат од својата...

Поради овие 2 грешки, немате среќа во љубовта!

Среќата во љубовта постојано ви бега, иако го направивте она што е во ваша можност за да го...

Свадбена церемонија која ќе ве расплаче

Свадбата требало да се одржи во Јули, кога бил и роденденот на младоженецот, но доживеале...

8 правила за жени кои мразат состанувања

Во денешно време, сингл жените имаат толку многу опции за состанување, што понекогаш тоа...

Смешни разлики помеѓу мажите и жените

Брак – Жената се мажи за маж, очекуваjќи тој да се промени со годините, но тој никогаш не се...

4 работи кои ги правите додека сте во врска, а останатите го мразат тоа

Конечно го најдовте човекот кој ве исполнува и сте среќни со него. И секако, сакате да му...

Срцепарателно писмо: Понекогаш, полесно е да ги кажеш своите маки на тотален странец

Постојат мали моменти во животот на секој човек, што, на крајот на краиштата го дефинираат....

Неверојатна љубовна приказна на далечина од 7000 км

Во последно време нашиот живот е секогаш поврзан со интернет. Најубавото е дека во мрежата...

Има ли совршена љубов?

Луѓето мислат дека можат да се заљубат, само кога ќе го запознаат достојниот човек за нив...

Видео: И после мажите биле первезни! Погледнете каде гледаат жените…

 Ова е едно од ретките видеа, каде што овој пат скриената камера е насочена кон жените,...

Каков е во љубовната врска според првата буква од името

Почетната буква од името говори многу за квалитетите кои ги поседува еден маж и за начинот...

5 грешки кои ги прават мажите во нови врски

Себеспознавањето води кон лична среќа. Доколку ви оди тешко со состанувањето и не можете да...

Ја запросил од 26 различни земји во период од 4 години

Верувате во љубов на прв поглед? Jack Hyer сигурно верува, бидејќи после само еден состанок со...

Приказна за бракот:„Ќе те носам секое утро, сè додека смртта не нè раздели.​“

Приказна за бракот, интимноста, љубовта… Кога стигнав дома таа вечер жена ми ја...

8 причини зошто мажите изневеруваат и како да ги спречите во тоа

Зошто мажите изневеруваат? Верувале или не, не се работи секогаш за секс. Едно истражување...

5 Грешки на жени во нови врски

Многу жени сами си го создаваат хаосот во љубовниот живот заради фактот што многу се...

Зошто жената е расположена за секс?

Доколку се прашувавте зошто жената е расположена за секс, еве неколку одговори на вашите...

Како да препознаете девојка која дооолго немала секс?

Иако повеќето сметаат дека само мажите тешко се справуваат со недостатокот на секс, сепак...