Категорија: Љубов и секс

Видео: И после мажите биле первезни! Погледнете каде гледаат жените…

 Ова е едно од ретките видеа, каде што овој пат скриената камера е насочена кон жените,...

Каков е во љубовната врска според првата буква од името

Почетната буква од името говори многу за квалитетите кои ги поседува еден маж и за начинот...

5 грешки кои ги прават мажите во нови врски

Себеспознавањето води кон лична среќа. Доколку ви оди тешко со состанувањето и не можете да...

Ја запросил од 26 различни земји во период од 4 години

Верувате во љубов на прв поглед? Jack Hyer сигурно верува, бидејќи после само еден состанок со...

Приказна за бракот:„Ќе те носам секое утро, сè додека смртта не нè раздели.​“

Приказна за бракот, интимноста, љубовта… Кога стигнав дома таа вечер жена ми ја...

8 причини зошто мажите изневеруваат и како да ги спречите во тоа

Зошто мажите изневеруваат? Верувале или не, не се работи секогаш за секс. Едно истражување...

5 Грешки на жени во нови врски

Многу жени сами си го создаваат хаосот во љубовниот живот заради фактот што многу се...

Зошто жената е расположена за секс?

Доколку се прашувавте зошто жената е расположена за секс, еве неколку одговори на вашите...

Како да препознаете девојка која дооолго немала секс?

Иако повеќето сметаат дека само мажите тешко се справуваат со недостатокот на секс, сепак...

15 знаци дека сте опседнати со бившиот

Со појавата на социјалните мрежи, многу е лесно луѓето од минатото да ги држиме во...

Вакво запросување до сега немало!

Уште еден заљубен скопски пар јавно си ја покажа својата љубов. Погледнете ја љубовната...

Совети за машки: Што треба да премолчите во врската

Во секоја врска, искреноста меѓу партнерите е многу важна, но колку и да сте искрени, сепак...

Машки одговори на љубовна порака

Група мажени жени биле на семинар со тема: Колку љубов има во вашиот брак? Им поставиле...

12 иритирачки работи кои ги прават другарките

Вашата најдобра пријателка е повеќе од пријателка – таа е бесплатен психијатар, личен...

Формула за љубов: Пресметајте колку долго ќе останете со партнерот

Во последно време, сѐ повеќе мажи и жени ги интересира колку долго ќе трае нивната врска,...

Која е неговата омилена секс поза според хороскопот

ОВЕН  Овните се познати по тоа што сакаат брз, агресивен и груб секс. Пробајте со...

Најдобрите реклами на Durex

Durex е најпознатата компанија за презервативи, со традиција од над 80 години. Освен тоа,...

Како чоколадото стимулира љубов и секс?

Чоколадото е комплекс од состојки кои дејствуваат врз мозокот и создаваат чуство на...

8 правила за врските кои треба да ги игнорирате

Само затоа што сте прекинале со некој во минатото и сте имале лошо искуство, или пак вашата...

Исповед на една кревка душа: Шумот

Зошто не пишуваше некаде дека си „грешка“, да видев од некаде, да знаев. Ете, нека пишуваше...