Категорија: Животен стил

Крвната група ја открива твојата личност ! Неверојатно точна проценка !

  Дали сте перфекциониста, шармантни или чувствителни зависи и од вашата крвна група....

Тест од 60 секунди, а потребна ви е само лажичка ! Проверете дали внатрешните органи ви се болни ?

За овој тест се што ви треба е најлонска кеса и една лажичка, а на овој начин можете да...

ПАРОТ КОЈ ПО 8 ГОДИНИ НЕПЛОДНОСТ ДОБИ 2 ПАРА ИДЕНТИЧНИ БЛИЗНАЧКИ

Ешли и Тајсон Гарднер неодамна го прославија првиот роденден на своите 4 ќеркички. Парот од...

“Должев милиони, а сега сум богата” | Пет совети кои ќе ви помогнат да се извлечете од долгови

Нова година и нова шанса да најдете решение за своите финансии. 34­годишната Патрис...

Како реагираат лезбејки кога за прв пат ќе допрат пенис? (видео)

Две девојки искоментирaa дека пенисот е помек отколку што очекувале, додека третата рече...

БЕВМЕ ТОЛКУ РАЗЛИЧНИ, НО СЕПАК ТОЛКУ МНОГУ СЛИЧНИ, НЕРАЗДЕЛНИ ДРУГАРКИ, ПОБЛИСКИ ОД СЕСТРИ

И покрај толку многу разлики, ние не се делевме, станавме едно, моето секојдневие не беше...

Пријатели со специјална врска: Девојче со ампутирана рака за Божиќ доби маче-инвалид

Двегодишно девојче со ампутирана рака за Божиќ доби маче со ампутиран екстремитет за да не...

Ако успеете цел јануари да не пиете алкохол, еве што ќе постигнете

Една од најчестите новогодишни резолуции е намалување или целосно откажување на алкохолот....

Храна која ја зголемува опасноста од настанување на рак. Ја влошува состојбата, го забрзува ширењето.

Истражувачите од Универзитетот во Тексас утврдија дека при давањето на глувците храна...

Мамо, дали Дедо Мраз навистина постои ? Што да одговорите ?

Психолозите кажуваат дека лагата за постоењето на Дедо мраз е оправдана, а се однесува на...

Емотивна борба на еден татко: После смртта на сопругата таткото собира млеко за синот (ФОТО)

Мајката Кетрин Твет сакала својот син да го дои се додека тој не наполни една година, меѓутоа...

Магични фотографии од недопрената природа: „Исланд: Патување до Оган и Мраз“

Францускиот фотограф Sébastien Rossi, чија вообичаена инспирација и поле на работа е Франција,...

Љубовта доаѓа на позитивни вибрации

Активирајте го хормонот на среќата Ослободете се од тоа што ве оптоварува, гуши, ве...

Нешто поинакво: Зимско топло чоколадо со Калуа

Уште еден од низата на зимски пијалоци кои мора да ги пробате. Дајте му шмек на омиленото...

Неколку особини на совршениот маж

Со сигурност можеме да кажеме дека “Господин Совршен“ постои само треба да се обидете да го...

Ќерката на Ким носи бунда од 3,500 долари!

Старлетата Ким Кардашијан (35) на шопинг троши околу 30.000 долари неделно, а исто толку вложува...

Погледнете што ѝ купи Роналдо на неговата мајка за роденден

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо одлучил да ја почести својата мајка за...

Зошто сите ја имаме оваа вдлабнатина меѓу горната усна и носот?

Сите го имаме ова дупче, иако биолозите веќе подолго време ги мачеше прашањето зошто и како...

Правете ги овие маски и вашето лице никогаш нема да има брчки !

Можеби е време да се посветите на природните решенија кои ќе се покажат доста ефикасни, а и...

Искористете ги празниците: 15 начини како да го израдувате вашиот партнер

Празничното време честопати е време на гужва, стрес и големи трошоци. Од друга страна, ако...