Категорија: Животен стил

Вкусен викенд предлог: Запечени пица макарони

За овој викенд ви предложуваме да ги пробате запечените пица макарони, кои се многу вкусни,...

ФОТО: 11 неверојатни езера

Летото ги брои своите денови со полна пареа, а бидејќи знаеме дека меѓу вас има многу...

Зошто треба да го посетите Крушево што побргу?

Посетете го Крушево и избегнете ги летните горештини. Еве неколку причини зашто!...

Видео: Направено е првото видео од местото каде се одржува венчавката на НОВАК И ЈЕЛЕНА

Направено е првото видео од местото каде се одржува венчавката закажана за денес и утре, а...

Чудо на природата: Планината Рораима во Венецуела

Ова е една од најнеобичните природни геолошки формации, неверојатната планина Рораима, чиј...

Фото: Среќа е … кога во Грција се зборува МАКЕДОНСКИ!!! Погледнете …

Сопственик на таверна во Грција истакнал дека изборува руски, бугарски, српскохрватски и...

Писмо до мајката, кое сите ќерки треба да го прочитаат

Ова е писмото на австралиската новинарка Леа Картер до мајка си, напишано откако и таа...

Ледено задоволство: Торта од сладолед и Орео која не се пече

Во овие жешки денови ви препорачуваме за се разладите со нешто благо, па и еден ден без диета...

Фото: Во живо од Охрид, Нес кафе за само 150 денари! Погледнете…

Еден наш пријател само што ја сликал својата фискална сметка на плажата Горица 3 во Охрид....

Денеска 7 јули е раѓање на св. Јован Крстител – Иванден

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 24 јуни. Денеска е Раѓање на св....

Фото: Ако на оваа слика гледате краставица, тогаш не сте во право. Погледнете уште еднаш!!!

Добро погледнете ги овие слики од овошје и зеленчук. Мислите дека сте сигурни во она што го...

Видео: Се запознале преку Фејсбук, а сега ја запросил во седиштето на Фејсбук + Зукенберг им честита!

Многу парови се запознаваат преку социјалните мрежи, скоро сите сте имале барем симпатија...

Фото: Хит на годината! Ние сме кај тетка ти … “Кључот” ти е под чергиче!!!

Еден наш читател ни ги испрати фотографииве на нашата Eмaил адреса, па од нив можеме да...

Видео: Погледнете ја најстрашната и најскапата скриена камера до сега!? Лажна авионска несреќа!!!

Главна мета на оваа скриена камера е познатата аргетинска манекенка Химена Камписи. Наместо...

Моќта на љубовта: Технологијата може да замени многу работи, но не и ова…

Технологијата можеби има многу придобивки и ни го олеснува животот, но со неа полека се губи...

Инспиративна приказна: После борбата со ракот, повторно го сакам своето тело!

Патси е вистински борец! Таа се изборила со ракот, но лузинте останале. После дијагозната,...

Видео: Таткото ја пее омилената песна на својата ќерка!

Погледнете како изгледа кога таткото ги знае сите зборови од омилената песна на својата...

Видео: За бесплатна пијачка, имала орален секс со 20 мажи!

Шпанија и Велика Британија се потресени од скандал поради една снимка на млада Британка...

Видео: Банда со мотoри го запреа дечково да го тепаат, но се случи изненадување!!! Погледнете …

Додека се возеа во својот автомобил овој дечко и неговата девојка, ги пресретнаа моторџии...

Фото: Куќа на 9-ти спрат во центарот на Скопје!

Скопје и се е можно … фото – SkopjeInfo