Категорија: Животен стил

Најчестите женски сексуални фантазии

Секс со непозната особа Станува збор за една од најчестите фантазии на секоја жена. Идеата...

Алкохолот и месото ја зголемуваат плодноста?

Мажите кои се напиваат по некоја чаша, јадат месо и не пушат цигари ги имаат најбрзите и...

Знаете ли што е „ванила секс“?

Веруваме дека сте го слушнале изразот „ванила секс“, но и ако не сте бидете сигурни дека го...

Видео: Куќна помошничка за подарок ја доби куќата што ја чистеше

Куќната помошничка Кара Симонс го почна работниот ден како и секој претходен,...

За 30 секунди победете ја главоболката и стресот

Акупресурата е древна кинеска метода за лекување и самолекување за која не се потребни...

Никогаш не се откажувајте од љубовта! Таа се вљуби во него, но тој не ја погледна додека не го направи …

Светот е полн со љубовни приказни кои чекаат да се остварат вистински. Но, некои луѓе се...

Овие мажи предизвикуваат женски оргазми за паметење

Ако мислевте дека на жените најважна им е големината или техниката, се лажете. Наместо да...

Ученици од Словенија со мобилен телефон снимиле видео снимка на која се гледа како директорот орално ја задоволува професорката по математика.

Деновиве Словенија ја тресе овој скандал кој се случи во едно средно училиште во Марибор....

ЉУБОВТА И ВРСКИТЕ: Погледнете како охриѓани ги доживуваат љубовта и врските…

Кога сме кај љубовта и врските, мора да ja погледнете оваа анкета сниманa на кејот во Охрид...

За 10 секунди бакнување се разменуваат 80 милиони бактерии

Бакнувањето помага на партнерите да споделат бактерии, што го зајакнува нивниот имунолошки...

КОЛКУ ВРЕМЕ ТРЕБА ДА ПОМИНЕ ОД ПОРОДУВАЊЕТО ДО ПРВИОТ СЕКС?

Сите жени се различни. Не постои норма или вистинско време кон кое треба да целите кога...

ВО ЉУБОВЕН ТРИАГОЛНИК…

Може да ви се сличи или можеби ви се случило, токму вие да бидете оној третиот, односто да...

Откријте во што е тајната на среќните двојки

Сигурно во животот сте сретнале двојка која е секогаш среќна и изгледа толку спокојно, што...

Најтажната љубовна приказна со 6 зборови!

...

Сè за „него“ во 100 секунди!

Ова кратко и духовито видео ќе ги одговори сите најчести прашања поврзани со неговото...

Машкоста не ми дава…

Можам да бидам сѐ што сакаш ти.  Машкоста не ми дава. Јас сум силен, не сум предодреден да...

ХУНЗИ – НАРОД КОЈ НЕ ЗНАЕ ЗА БОЛЕСТ: ЖИВОТНИОТ ВЕК ИМ Е 120 ГОДИНИ, РАЃААТ И НА 65!

Хунзите се стар народ, сместени на самата граница меѓу Пакистан и Индија, познати по тоа што...

Најмоќната планина на југот – Кожуф

На повеќе од два часа возење од Скопје лежи еден од најиздашните ски центри во Македонија,...

Вкусен викенд предлог: Потпечени њоки

Потребни состојки: 500 гр њоки 200 гр моцарела 60 гр пармезан 450 мл сос од домати 1 лажица...

Интимни разговори: За влажноста, таму…долу

„Колку повлажно, толку е подобро!” е мотото на добриот секс. Кај повеќе од половина жени во...